Pogoda Polska
Dane pogodowe dostarczone przez
Dodaj do ulubionych

Pogoda radar Polska

Radar pogody

Radar pogody Windy jest jednym z najdokładniejszych dostępnych na rynku programów do prognozowania pogody. Służy zarówno miłośnikom pogody do odkrywania nowych zjawisk atmosferycznych w ich okolicy, ale również profesjonalistom podczas wykonywania pracy zależnej od warunków pogodowych. Wszystkie zjawiska dostępne są na mapach satelitarnych w czasie rzeczywistym.

Jak korzystać z radaru?

Widget pogodowy z funkcją radaru pogody to niezwykle proste w użyciu narzędzie do śledzenia zjawisk atmosferycznych na mapach Polski, Europy, a nawet całego świata. Wystarczy tylko wpisać interesującą nas lokalizację, aby poznać panujące w niej warunki pogodowe. Okno lokalizacji z łatwością można szybko otworzyć, dzięki skrótowi klawiszowemu używając TAB lub F.

Z prawej strony radaru znajdują się różne warstwy, które można wybrać w zależności od oczekiwań, jakie zjawiska chcielibyśmy zobaczyć na mapie satelitarnej. Wystarczy użyć strzałek w górę i w dół, aby poruszać się po kolejnych warstwach. Bardzo intuicyjna jest również oś czasu, do której należy użyć strzałek w lewo i w prawo, aby odpowiednio przenieść się w czasie.

Zjawiska atmosferyczne na radarze

Korzystając z dostępnych warstw pogody można uzyskać interesujące informacje na temat przeróżnych zjawisk atmosferycznych. Jedną z ważniejszych funkcji jest warstwa opadów atmosferycznych spośród których rozróżniamy takie jak na przykład opady deszczu i śniegu. Dodatkowo można skorzystać z warstwy chmur i zaobserwować ich kierunek podczas 12 lub 24 godzin. Burze to kolejna warstwa, dzięki której można ustrzec się przed tym niebezpiecznym zjawiskiem na przykład planując wycieczkę lub uprawiając sport.

Na radarze pogody można również zaobserwować zmieniające się warunki atmosferyczne pod kątem ostrzeżeń od IMGW. Dzięki temu łatwiej można przygotować się do intensywnych opadów deszczu, śnieżyc czy burz. Warto dodać, że wszystko można obserwować za darmo, więc jest to również świetne narzędzie dla fanów pogody, a nie tylko profesjonalnych użytkowników.

Radar pogody idealne narzędzie w turystyce

Planując podróże i krótsze wycieczki kluczową ich częścią jest dobra pogoda. Ułatwia ona nie tylko zwiedzanie różnych miejsc, ale również uprawianie sportu i piesze wędrówki. Korzystając z radaru pogodowego łatwiej jest zaplanować każdą podróż, ponieważ dzięki prognozie pogody jesteśmy w stanie sprawdzić jakie warunki pogodowe czekają na nas w dniu wyprawy.

Strona Windy oferuje niesamowicie dokładne i na bieżąco aktualizowane mapy satelitarne, dzięki którym świetnie można przewidzieć pogodę nawet w przypadku dłuższych wycieczek. Zatem nieważne czy startem wycieczki jest miasto Kalisz czy Chełm, a planujemy przejechać więcej kilometrów to dzięki mapom dostępnym online możemy sprawdzić czy na trasie nie czekają nas opady deszczu lub czy nie nadchodzi burzowy front.

Pogoda to świetne hobby

Zainteresowanie pogodą może okazać się świetnym hobby. Dzięki przejrzystym mapom satelitarnym Windy oraz nowoczesnemu widgetowi fani pogody mogą sprawdzać zmieniające się warunki pogodowe w dowolnym miejscu na świecie w czasie rzeczywistym, a także mogą wymieniać się spostrzeżeniami na forum platformy.

Widok poruszających się na mapie chmur sam w sobie zachęca do dłuższej obserwacji, dlatego wielu fanów dodatkowo instaluje specjalne dekodery, by przyczynić się do rozwoju platformy oraz by uczynić radar pogody jeszcze bardziej dokładnym narzędziem do prognozowania.

Radar zapewnia hobbystom dostęp do profesjonalnych modeli prognozy pogody: ECMWF, GFS firmy NOAA, a także do kilku lokalnych modeli pogody NEMS, ICON, Arome i NAM. Dodatkowo oferuje 16 poziomów wysokości od powierzchni do 13,5 km/FL450. Na radarze znajduje się również meteogram i airgram. To sprawia, że nie tylko hobbyści, ale również profesjonaliści z różnych branż chętnie sięgają po radar pogodowy w celu sprawdzenia informacji o pogodzie w najbliższym okresie czasowym.

Osoby, dla których hobby to na przykład uprawianie sportu zależnego od pogody znajdą w radarze pogody ważne funkcje dla każdego miejsca kitesurfingu i surfingu. W ten sposób można sprawdzić czy warunki pogodowe są odpowiednie do uprawiania wybranej dyscypliny sportu.