Погода Польща
Погодні дані надані
Додати в обране

Sky radar Polska

Sky radar - radar nieba

Radar pogodowy nieba (sky radar) to wyjątkowa funkcja dla specjalistów, którzy potrzebują dokładnych informacji na temat zjawisk atmosferycznych zachodzących na różnych szerokościach geograficznych w czasie rzeczywistym. Sky radar to przede wszystkim wiatr i burze istotne do planowania lotów.

Warstwy pogodowe na radarze

Sky radar pozwala na sprawdzenie aktualnej pogody w przeróżnych miejscach w Polsce i na świecie. Windy zapewnia dostęp do najdokładniejszych map satelitarnych z naniesionymi warstwami zachodzących na danym obszarze zjawisk atmosferycznych. Istotne warstwy pogodowe na radarze przedstawiają przede wszystkim opady takie jak deszcz i śnieg, a także prędkość wiatru. Radar daje również możliwość zaobserwowania chmur niosących ze sobą niebezpieczne zjawisko takie jak np. burza.

Sky radar dzięki swojej dokładności stanowi świetną pomoc dla lotnictwa, ponieważ loty muszą przebiegać w konkretnie określonych warunkach pogodowych, a pogoda może zakłócić przebieg trasy jaką mają do wykonania samoloty. Szczególnie burzowy zarys chmur na radarze i towarzysząca mu wzmożona ilość opadów może zwiastować pewne niebezpieczeństwa dla samolotów, których dzięki prognozowaniu pogody w czasie rzeczywistym można uniknąć.

Widget pogodowy i jego funkcje

Mapę satelitarną widgetu pogodowego Windy możemy ustalić według swoich preferencji. Zatem spośród warstw można wybrać te, które są istotne w śledzeniu zmieniającej się pogody. Wystarczy wybrać konkretną lokalizację, gdzie chcemy obserwować aktualną pogodę na przykład miasto Lublin i ustawić warstwy radaru nieba, które uznamy za najbardziej przydatne.

Mapę można również skonfigurować według własnych potrzeb i dobrać pasującą użytkownikowi szerokość i wysokość mapy. Dodatkowo można wybrać spośród wielu jednostek wiatru i temperatury. Prognozę na mapie satelitarnej można zobaczyć na najbliższe 12 lub 24 godziny. Ponadto można dodać do widgetu pogodowego izolinie ciśnienia oraz laserdetektor-radar. Pobrany kod HTML widgetu można osadzić na swojej stronie internetowej.

Czy trudno jest używać widgetu pogodowego z dostępem do radaru nieba? Zupełnie nie! Warstwy znajdują się na pionowej liście, którą bez problemu można przesuwać kolejno strzałkami w górę i w dół. Podobnie z osią czasu na dole - również należy tylko stosować strzałki, tym razem - w lewo i w prawo. Opcja wyszukiwania konkretnej lokalizacji na mapie znajduje się na samej górze i pojawia się po naciśnięciu klawisza TAB lub F. Po wybraniu lokalizacji można obserwować zachodzące nad nią zjawiska atmosferyczne.

Radar nie tylko dla profesjonalistów

Radar nieba to przede wszystkim świetne narzędzie dla pilotów, dla których warunki pogodowe są niezwykle ważne podczas wykonywanych lotów. Szczególnie ważna jest dostępność pogody z wielu źródeł online, co wpływa na autentyczność ukazujących się warunków pogodowych. Jednak statki powietrzne to nie jedyni odbiorcy tego radaru.

Widget pogodowy cieszy się niezwykłą popularnością wśród miłośników pogody. Zatem hobbystów, którzy swój wolny czas poświęcają na śledzenie nieba i zmieniających się na nim zjawisk. Różne dostępne warstwy widgetu pogodowego to atrakcyjne narzędzia do sprawdzania pogody w czasie rzeczywistym, a zatem łatwo w ten sposób zaplanować każdy dzień chociażby pod względem odpowiedniego ubioru na wyjście z domu.

Hobbyści znajdą na radarze dużo nowinek ze świata pogody, a niezwykle dokładne mapy satelitarne zapewnią przejrzysty widok na przemieszczające się nad Polską i Europą zjawiska pogodowe. Nieważne czy miastem, które Cię interesuje jest Warszawa czy Lublin - lokalizację można znaleźć na mapie w bardzo szybki sposób, a po jej znalezieniu od razu pojawiają się wszystkie aktualne informacje o na przykład opadach deszczu i śniegu.

Przyszłość radaru

Radar cały czas się rozwija - szczególnie przydatna okazała się społeczność Blitzortung To właśnie fani pogody z tej społeczności kupują i instalują własne dekodery wyładowań atmosferycznych i budują darmową, kreatywną mapę z uderzeniami piorunów. Zostały one do tej pory zintegrowane tylko w wersji internetowej; ale wkrótce pojawi się też aplikacja na iOS i Androida.

W ten sposób możemy również poznać najnowsze informacje na temat burz i widocznych na niebie błyskawic - takie informacje są właśnie pozyskiwane przez zaangażowanych fanów pogody społeczności Blitzortung. Następnie wystarczy tylko śledzić prognozę na najbliższe 12 lub 24 godziny.